خیلی ها دعا می کنندتا تیم ملی ببازد!!!!!!!!!!!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید؛ برخی از انتقادهایی كه از او می‌شود، شخصی و سیاسی است. وی معتقد است كه باید از برخی انتقاد‌ها خجالت كشید.

افشین قطبی درباره‌ی انتقادهایی كه بسیاری از كارشناسان و رسانه‌ها از او كردند، اظهار كرد: در این مدت انتقادهای زیادی را شنیده‌ام.

انتقادهایی كه احساسی هستند. قصد بسیاری از این كسانی كه انتقاد می‌كنند، مثبت است اما، من از انتقادهایی كه شخصی هستند و بوی سیاسی می‌دهند، ناراحتم. باید بگویم خیلی‌ها دعا می‌كنند تا تیم ملی كشورشان ببازد. آنها به خاطر این چنین دعایی می‌كنند كه جبهه‌ی سیاسی‌شان پیروز شود. اگر واقعا ما وطن دوست هستیم، باید به جای انتقادهای سیاسی به تیم ملی كشورمان كمك كنیم.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا فكر می‌كنید با انتقادهایی كه می‌شود، همچنان بتوانید به عنوان سرمربی تیم ملی فعالیت كنید یا منتظر شنیدن خبر بركناری‌تان هستید، گفت: در فوتبال ایران هیچ وقت نمی‌توانید چیزی را پیش‌بینی كنید. بارها گفته‌ام من برای مردم ایران می‌جنگم و برای این مردم است كه آمده‌ام. تا زمانی كه آنها دوست داشته باشند، من می‌مانم اما، باید بگویم شكست در یك بازی به معنای این نیست كه یك نفر به طور كامل بد است. در زندگی بعضی مواقع همه چیز آن طور كه می‌خواهی كنترل نمی‌شود اما، باید بگویم من هیچ وقت در زندگی‌ام كم كار نبوده‌ام. این روزها 18 تا 20 ساعت كار می‌كنم. فیلم بازی‌های تیم‌ها را می‌بینم، در استادیوم‌های مختلف حاضر می‌شوم و از مشاورانم كمك می‌گیرم. من همه‌ی این كارها را انجام می‌دهم تا تیم ملی ایران موفق شود.

وی افزود: ما در 12 روز چهار بازی انجام دادیم. دو پیروزی داشتیم، یك تساوی و یك باخت. فكر نمی‌كنم یك باخت چندان غیر منطقی باشد. من یك سوال دارم ما پنج بازی رسمی تا به حال داشته‌ایم كه از این پنج بازی در سه دیدار داوران از كشورهایی انتخاب شدند كه حریفان ما از آن منطقه بودند. در بازی با اردن سه داور اماراتی قضاوت كردند. سه داوری كه عرب زبان هستند و عرب دوست. چرا هیچ رسانه‌ای ننوشت كه گل اردن با دست زده شد. برای من جای تعجب دارد كه چرا هیچ رسانه‌ای به داوری این بازی نپرداخت. باید شرایط عوض شود. باید یا از نفوذمان در كنفدراسیون فوتبال آسیا استفاده كنیم یا اگر نفوذی نداریم، شرایط را تغییر دهیم. اختلاف در فوتبال امروز بسیار كم است و این نفوذها هستند كه تاثیرگذار می‌شوند. داوری بازی با اردن در 20 دقیقه‌ی اول تماما به ضرر ایران بود. نمی‌خواهم بهانه‌جویی كنم اما، معتقدم باید كاری كنیم تا این شرایط عوض شود.

سرمربی تیم ملی درباره‌ی انتقاد مربیان لیگ برتری از قطبی گفت: ما در كشورمان كارشناسان زیادی داریم اما، كسی نیست كه كارهای اجرایی را انجام دهد. ما ایرانی‌ها خیلی خوب حرف می‌زنیم اما، كمتر گوش می‌دهیم. من می‌گویم مشكل فوتبال ما با یك نتیجه حل نمی‌شود. اگر فكر می‌كنیم با یك پیروزی برابر اردن تمامی مشكلات فوتبال ایران حل می‌شود، اشتباه كرده‌ایم. من هیچ وقت نمی‌گویم كه الان تیم ملی آماده است. ما در جریان ساختن تیم‌مان هستیم و شكست می‌تواند به ما كمك كند. در این چهار بازی متوجه شدیم كه كدام بازیكن می‌تواند در چه شرایطی به ما كمك كند و كدام بازیكن پتانسیل بین‌المللی دارد و كدام ندارد.

قطبی افزود: متاسفانه مربیانی كه انتقاد می‌كنند، تا به حال در تمرینات ما حاضر نشده‌اند. آنها نمی‌دانند كه من و همكارانم روزی 20 ساعت كار می‌كنیم. می‌خواهم بگویم آنها بروند و ركوردی كه خودشان ثبت كرده‌اند را ببینند. كدامیك از تیم‌های لیگ برتری توانسته در تمامی بازی‌هایش پیروز باشد و كدامیك از تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا سال گذشته به توفیقی دست یافته است؟ مشكل ما این است كه به اندازه‌ی كافی فوتبال را نمی‌شناسیم. باید از انتقادهایی كه می‌كنیم خجالت بكشیم. بهتر است به خودمان نگاه كنیم تا در تیمی كه مربی‌اش هستیم، موفق باشیم. من بازی‌های بد بسیاری را در لیگ برتر دیده‌ام اما، آیا تا به حال یك بار هم انتقاد كرده‌ام و گفته‌ام كه بازی‌های بدی برگزار می‌شود؟ همیشه احترام گذاشته‌ام چرا كه معتقدم باید به یك مربی فرصت داد.

وی درباره‌ی بازی با اردن هم گفت: هر شكست تلخ است. اما، من خیلی ساده می‌توانم بگویم اگر هر تیم ملی در دنیا در 12 روز چهار بازی انجام دهد، شك نكنید كه در یك بازی بد بازی می‌كند اما، من گفته‌ام كه مسوولیت این شكست با من است. این من بودم كه سیستم و بازیكنان را انتخاب كردم. چیزی كه همیشه گفته‌ام این است؛ تیمی می‌خواهیم كه تجربه‌ی زیادی داشته باشد. ممكن است این كسب تجربه هزینه‌ای داشته باشد.

قطبی درباره‌ی جلسه‌ی كمیته‌ی فنی فدراسیون هم گفت: صحبت‌های بسیار خوبی مطرح شد و تمامی وقت صرف برنامه‌های تیم امید شد. به اعتقاد من جلساتی این چنینی می‌تواند به فوتبال ایران كمك كند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال كه آیا با توجه به اینكه هیچ یك از اعضای كمیته‌ی فنی، سرمربی تیم‌های لیگ برتری نیستند، آیا نظرات آنها می‌تواند به حل مشكلات فوتبال ایران كمك كند؟ گفت: افرادی كه در این كمیته حضور دارند، كسانی هستند كه در فوتبال زندگی می‌كنند، كریم از بازیكنان بزرگ تاریخ فوتبال ایران است كه در چند لیگ دنیا بازی كرده است. به اعتقاد من مشكلات فوتبال ایران می‌تواند با این جلسات كمتر شود.